Poetycka strefa
Jerzego
Granowskiego
Jerzego
Granowskiego
Życie jest piękne, nie marnujmy go. Optymistom żyje się lepiej.
Wywiady i rozmowy z twórcami i animatorami kultury
Mam wielu przyjaciół piszących, malujących fotografujących, komponujących, śpiewających i grajacych, jednym słowem - twórców. Można ich posłuchać w wywiadach, które z nimi przeprowadziłem w różnych artystycznych okolicznościach.
Więcej wywiadów na stronie Echa Kultury oraz na Youtubie
MUZEUM ŚLĄSKIE
MUZEUM HISTORII KATOWIC
BIBLIOTEKA ŚLĄSKA
30-LECIE TOWARZYSTWA POLSKO-JAPOŃSKIEGO
w sobotę 13 lipca 2019 roku z inicjatywy ostrawskiego malarza Milana Fiali w Galerii Kamienica w Chorzowie odbył się międzynarodowy wernisaż malarstwa i grafiki dedykowany Ewie Alicji Liszce, która obchodziła swoje 60. urodziny. Swoimi dziełami wystawę wzbogacili:
Slavko Christov z Bułgarii, Katarzyna Julia Cupiał, Milan Fiala z Czech, Jerzy Granowski, Robert Heczko, Tomasz Kipka, Iva Kubicová z Czech, Ela Kulej, Pola Minster, Ágnes Nagy z Węgier, Piotr Naliwajko, Katarzyna Nowak-Zagórska, Marek Orzechowski, Mariusz Pałka, Janina Partyka-Pojęta, Arleta Skurska, Marek Sibinský z Czech, Łukasz Szostkiewicz, Zofia Szota, Sławek Śląski oraz Anna Zadora. Jak zapewnia organizator Milan Fiala, wystawa będzie zaprezentowana szerokiemu gronu sympatyków malarstwa i grafiki we wrześniu w Katowicach. W niniejszej fotorelacji o wystawie mówią: Milan Fiala oraz Jubilatka Ewa Alicja Liszka. Wywiad zarejestrował i materiał w całości opracował Jerzy Granowski.
W czwartek 25.08.2016w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie otwarta została wystawa Post Scriptum - Joli Barnaś i Marka Hajoka. Post Scriptum to kolejny projekt po Boreliozie i Alienacjach słowo M.Hajoka i grafika J.Barnaś nie są kontynuacją projektów, które stanowią autonomiczne przekazy. Co prawda, istnieją podobieństwa ale wynikają one z twórczych i indywidualnych charakterów autorów. Fotografie do niniejszego materiału użyczył Andrzej Fijałkowski, a całość opracował i wywiad nagrał Jerzy Granowski.
Tak prezentuje się w drugi dzień Świat Bożego Narodzenia 2015 zbiornik wodny Dziećkowice, po którym pływają śmiałkowie na deskach z żaglem. [26.12.2016]
9 grudnia 2015 roku w Miejskim Domu Kultury Katowice-Zawodzie odbył się wieczór poetycko-artystyczny Bogumiły Dmochowskiej, na którym promowano książkę "Wystarczy skinąć..." Wieczór wypełniły wiersze czytane przez aktorkę Teatru Lalek "Ateneum" z Katowic, prowadządzą spotkanie Joannę Onisk z MDK i samą autorkę Bogumiłę Dmochowską. Wieczór urozmaiciła swoimi piosenkami MAJAiGA - Maja Iga Pochciał. Poetka Bogumiła Dmochowska od 2012 roku walczy z nowotworem piersi. Przeszła operacje amputacji piersi, czerwoną chemię i radioterapię. To leczenie spowodowało wiele powikłań zdrowotnych, m.in.: uszkodzenie wątroby, kłopoty z sercem, żołądkiem, a przede wszystkim niedowład rąk. Przed chorobą tworzyła biżuterię i malowała obrazy w ramach własnej działalności gospodarczej. Dzisiaj z powodu stanu rąk jest to niemożliwe. Stosuje dietę wspomagającą ją w walce z rakiem. Nie traci nadziei, w czym pomaga jej piesek i twórczość artystyczna. Jest autorką dwóch wydanych tomików poezji, pisze bajki i opowiadania dla dzieci. W trakcie leczenia zdobyła wiedzę na temat ziół i naturalnych metod leczenia, o czym pisze na swoim blogu: www.beme.com.pl.
3 grudnia 2015 o godzinie 18:00 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Katowicach odbył się Wieczór Poetycki pt. Tajemnice Trójkąta: język - gwara dialekt, którego punktem wyjścia były rozważania dotyczące promocji i prezentacji kultury regionalnej, wątków historycznych, obyczajów, a przede wszystkim gwary śląskiej. Podczas wieczoru zaprezentowali się trzej poeci: Krystian Gałuszka, Juliusz Wątroba i Krystian Hadasz. Z każdym z występujących autorów prowadząca spotkanie poetka i recenzentka Katarzyna Młynarczyk przeprowadziła krótką rozmowę poruszającą wątki lingwistyczne, regionalne, historyczne i literackie. Wieczorne spotkanie umilili swoimi piosenkami poetyckimi Karolina Ziętek oraz Duet Rodzinny Martyna Ciecieręga i Wiesław Ciecieręga. W przyszłym 2016 roku pod egidą i auspicjami Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach planuje się podobne spotkania i konkursy literackie, zapowiedziała prowadząca spotkanie Katarzyna Młynarczyk.Wywiad z dyrektorem ROK Adamem Pastuchem przeprowadził Jerzy Granowski.
3 grudnia 2015 o godzinie 18:00 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Katowicach odbył się Wieczór Poetycki pt. Tajemnice Trójkąta: język - dialekt gwara, którego punktem wyjścia były rozważania dotyczące promocji i prezentacji kultury regionalnej, wątków historycznych, obyczajów, a przede wszystkim gwary śląskiej.Podczas wieczoru zaprezentowali się trzej poeci: Krystian Gałuszka, Juliusz Wątroba i Krystian Hadasz. Z każdym z występujących autorów prowadząca spotkanie poetka i recenzentka Katarzyna Młynarczyk przeprowadziła krótką rozmowę poruszającą wątki lingwistyczne, regionalne, historyczne i literackie. Wieczorne spotkanie umilili swoimi piosenkami poetyckimi Karolina Ziętek oraz Duet Rodzinny Martyna Ciecieręga i Wiesław Ciecieręga. W przyszłym 2016 roku pod egidą i auspicjami Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach planuje się podobne spotkania i konkursy literackie, zapowiedziała prowadząca spotkanie Katarzyna Młynarczyk. Wywiad z poetą Juliuszem Wątrobą przeprowadził Jerzy Granowskir. o godzinie 18:00 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Katowicach odbył się Wieczór Poetycki pt. Tajemnice Trójkąta: język - dialekt gwara, którego punktem wyjścia były rozważania dotyczące promocji i prezentacji kultury regionalnej, wątków historycznych, obyczajów, a przede wszystkim gwary śląskiej. Podczas wieczoru zaprezentowali się trzej poeci: Krystian Gałuszka, Juliusz Wątroba i Krystian Hadasz. Z każdym z występujących autorów prowadząca spotkanie poetka i recenzentka Katarzyna Młynarczyk przeprowadziła krótką rozmowę poruszającą wątki lingwistyczne, regionalne, historyczne i literackie. Wieczorne spotkanie umilili swoimi piosenkami poetyckimi Karolina Ziętek oraz Duet Rodzinny Martyna Ciecieręga i Wiesław Ciecieręga. W przyszłym 2016 roku pod egidą i auspicjami Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach planuje się podobne spotkania i konkursy literackie, zapowiedziała prowadząca spotkanie Katarzyna Młynarczyk. Wywiad z poetą Juliuszem Wątrobą przeprowadził Jerzy Granowski.
W środę 18 listopada 2015 roku w Muzeum Miejskim w Siemianowicach Śl. odbyła się "Ślaska Jesień Literacka", której inicjatorem był Wiesław Ciecieręga. Podczas mityngu literackiego odbył się wernisaż malarstwa Małgorzaty Danuty Wiatrowskiej pt. "Poezja Barw". W mityngu poetyckim wzięli udział, m. in.: Katarzyna Młynarczyk, Janina Partyka-Pojęta, Jolanta Klimek, Jarosław Engler, Krystian Hadasz, Jerzy Granowski i inni. Poezję śpiewaną zaprezentowali: Mariola Konieczna, Oliwia Kobuszewska oraz główni organizatorzy tej udanej jesiennej imprezy - Duet Rodzinny Martyna Ciecieręga i Wiesław Ciecieręga.
Copyright © Nazwa Strony, Designed by Alpha Studio - darmowe szablony
Copyright © SMFG 2011
LOGOWANIE